Dzisiaj Leniny znow powolali mnie do Polski. To byla moja najkrotysza po czasie podroz do UE - zaledwie 4 godziny, czego nie mozna powiedziec o Leninach - oni pozostaly u Roberta w Polsce na zawsze :)

P.S. Prosze zwrocic uwage na skrajek ekrana telewizora - to emblemat panstwowej bialoruskiej telewizji (BT). Jestem teraz spokojny za terespolcew, poniewaz oni znaja cala prawde o Bialorusi, swiecie i swoim kraju!!!


Pomyslij 7 razy, zanim cos tu wpiszesz:
 
29.10.2011, 21:55 :: 80.53.228.154

sławek

W sowieckiej szkole na lekcjach rysunku pani nauczycielka nakazała dzieciom zrobić rysunek na temat " Lenin w Polsze".
Dzieci rysowały góry, Poronin, ponik Lenina itp a Piećka narysował palatku z której wystawały dwie pary nóg.
- Piecia cożeś narysował i czyje to nogi?
- To są nogi Ndzieżdy Krupskiej i Feliksa Dzierżyńskiego!
- A gdzie Lenin?
- A Lenin w Polsze!
23.10.2011, 13:56 :: 178.73.50.85

jabol

@twoserge
Nie wiem czy znasz tę historie ale małoby brakowało a Lenin na zawsze zostałby w Polsce już dużo wcześniej ;).
Lenin lubił chodzić po górach i jeszcze przed I woj.św. brał udział w kilku tatrzańskich wycieczkach. Podczas jednej z nich w 1914r. odbytej w towarzystwie Romana Malinowskiego obaj panowie utknęli w śnieżnej szczelinie poniżej przełęczy Zawrat i nie byli w stanie wydostać się o własnych siłach.
Leninowe wołanie o pomoc usłyszał słynny przewodnik i ratownik tatrzański Stanisław Gąsienica-Byrcyn i przyszłego wodza rewolucji oraz towarzysza wydostał ze śnieżnej matni.
Kiedy w Polsce nastał komunizm Gąsienica-Byrcyn opowiedział kiedyś o tym publicznie po czym dodał, że widząc co się dookoła dzieje bardzo tego żałuje.

Słynny przewodnik miał po tej wypowiedzi niemałe problemy! :)
Wróć