Rosyjska okupacja smialo kroczy po Bialorusi. Dzisiaj stojac na swiatlach zobaczylem pare ludzi, chodzacych posrodku drogi i rozdajacych kierowcom rosyjskie choregiewki. Dla rownowagi rozdawali rowniez te czerwono-zielone. Otworzylem okno i zaczalem robic im zdjecia. Na widok aparatu nieznani uciekli kilkanascie metrow do tylu i zaczeli udawac gluchych i niemych. Ale kiedy odjechalem, znow wrocili do swego zajecia. I zadnej tam milicji... Wszystko sankcjonowane!


Pomyslij 7 razy, zanim cos tu wpiszesz:
 
22.01.2014, 10:34 :: 87.101.39.227

Radek

To mamy typowego leminga Zbycha! "Polska DZIŚ jest już na 20 miejscu wśród krajów najbogatszych na świecie", hehehe. Tusk pierdnął, że do 2020 będziemy w pierwszej 20, a Zbych już DZIŚ się tam widzi. Chłopie odstaw tvn i gw i spójrz na świat za oknem, gdzie 13 % nie ma pracy, a 20 % żyje poniżej granicy ubóstwa.
16.01.2014, 14:37 :: 87.206.28.44

jabol

"Pustych pułkach" - oczywiście miało być "półkach" :)
16.01.2014, 14:27 :: 87.206.28.44

jabol

Nie potrafisz napisać nic sensownego tylko "ruska agentura", mieszasz ze sobą, niczym nieświadomy "mały Kazio", kompletnie odmienne , ustrojowo, mentalnie i gospodarczo, kraje.
Obrona miejsc pracy jest bardzo ważna, bo praca to jeden z filarów życia człowieka. Dajesz przykład Korei ale udowadniasz brak zrozumienia istoty problemu. Podpowiem: zapoznaj się z rolą czeboli w południowkoreańskiej gospodarce.

Thatcher zniszczyła brytyjski przemysł a jej i Regana pomysły( tzw. reganomika)przyczyniły się do deindustralizacjii większości krajów Europy.
Dziś Europa, która uwierzyła w inżynierie finansową budzi się na kacu i ze zdziwieniem patrzy, że rządzą Niemcy, którzy swego przemysłu się nie pozbyli.
Siła Wlk.Brytanii polega na tym iż znajduje się na jej terytorium centrum finansowe świata czyli Londyn. Problem w tym, że pieniądze są tyle warte ile wart jest papier z jakiego są wydrukowane a dziś to coraz częściej po prostu elektroniczny zapis. A ludzie potrzebują konkretnych produktów i usług aby przeżyć.
Brytyjski PKB stoi od wielu lat a nawet spada, realne pensje nie zmieniły się od 10-11lat. Poza bankami i koncernami paliwowymi, Wlk Brytania nie ma obecnie silnej przemysłowej marki takiej jak np. VW czy Bosh.
Owszem, zarobki są tam jeszcze sporo wyższe niż w naszym bieda-kraju, a zdecydowanie większy socjal gwarantuje lepsze zdrowie psychiczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Wlk. Brytania, kiedyś największa potęga świata ma od stuleci nagromadzony ogromny kapitał i na tym min. bazuje.

Prywatyzować w pewnym zakresie trzeba ale trzeba to robić z głową a nie w ten chory sposób jak zrobiono to w Polsce.
Ważniejsza jednak od prywatyzacji jest polityka przemysłowa, której w Polsce celowo nie wprowadzono zgodnie ze słowami ministra z rządu Mazowieckiego, T.Syryjczyka: "najlepsza polityka przemysłowa to taka której nie ma". Genialne w swej prostocie ale jakże szkodliwe.

II Plan Balcerowicza? Zapewne tak pisze młody neoliberał który nie dostał się jeszcze w szpony wolnego rynku...od tego doktrynera odsuwają się nawet dawni najwięksi współpracownicy, Bielecki, Rostowski. Widzą, że ten dinozaur to zamierający (na szczęście) gatunek.

25 lat temu może Polska była i krajem zacofanym tyle, że co to znaczy? Co znaczy upadły, biedny? To są ogólnikowe, subiektywne określenia. Nic mi nie pisz o pustych pułkach bo zakładam, że nie wiesz jaka była tego przyczyna.

Wtedy w ośrodkach badawczo-rozwojowych pracowało 54tyś osób, dziś tylko 9 tyś.
Mieliśmy 94 zakłady elektrotechniczne, ostało 11!
Zajebisty rozwój.
Nic dziwnego bo takie ośrodki są w macierzystych krajach zachodnich koncernów a u nas ulokowano głównie montownie i to tylko dzięki niskim kosztom pracy. Na tym daleko nie zajedziemy.
Największy upadek to nastąpił w 1992r. po dwuletnich rządach Balcerowicza, kiedy w stosunku do przełomu 1989/1990r. produkcja przemysłowa spadała o 25%, PKB o 20%, inflacja nadal wynosiła 40% ale za to pojawiło się masowe bezrobocie. Nawet sam J. Sachs był zaskoczony, że w teorii genialny plan nie zaskoczył.
W 1997r. PKB Polski wzrósł o 7,1%PKB i był to historyczny rekord. To wtedy zaczęliśmy dystansować Białoruś.
Znów przyszedł Balcerowicz, rozpoczęło się tzw. schładzanie gospodarki a raczej mrożenie i po 4 latach jego "udolnych inaczej" rządów PKB wzrastał w śmiesznym tempie 0,8% rocznie, przybyło 1 mln bezrobotnych, a bezrobocie sięgnęło 21% (rekord).
Raz mogło się nie udać ale dwa razy?
Chcesz tak "zdolnego" reformatora w zwijaniu w zwijaniu gospodarki?

Radzę się ocknać i podejść bardziej krytycznie do naszych przemian gospodarczych. Wiele rzeczy, owszem, udało się (ale to zasługa całego sztabu ludzi w tym także rządu Mieczysława Rakowskiego) ale popełniono też, na własne życzenie, wiele bardzo poważnych błędów.
I mam nadzieje, że Białoruś ich nie popełni bazując na polskich doświadczeniach.
15.01.2014, 15:51 :: 83.28.255.138

Zbych

Ruska agentura w natarciu:) - można oczywiście bronić miejsc pracy jak np. na Białorusi, kosztem rozwoju kraju, czyli poziomu życia ludzi. Nie bez powodu podałem przykład Korei Północnej i Południowej.

Natomiast błędem Polski jest to, że nie dokończono jeszcze prywatyzacji (Niemcy Zachodnie zrobiły to do końca lat 50-tych, czyli dokończyli prywatyzację prywatyzując kopalnie). Pani Thatcher w Anglii zrobiła to trochę później, to było bardzo BOLESNE, ale KONIECZNE dla dobra właśnie rozwoju kraju i właśnie przede wszystkim ludzi - a efekty każdy tego widzi, poprzez emigrację Polaków do Anglii, oczywiście już na gotowe ! Polsce jak WODA DO ŻYCIA jest potrzebny II PLAN BALCEROWICZA (Pani Thatcher się kłania), bo PIERWSZY PLAN BALCEROWICZA każdy normalny człowiek widzi, Polska DZIŚ jest już na 20 miejscu wśród krajów najbogatszych na świecie - z kraju, który 25 lat temu był krajem upadłym, biednym i zacofanym.
15.01.2014, 14:22 :: 87.206.28.44

jabol

Cóż za merytoryczne kontrargumenty..."wyjedź do Korei Płn". Udowadniasz tylko jak niewiele wiesz o transformacji ustrojowej w Polsce a zwłaszcza o tej patolgii jakim była tzw.przyspieszona prywatyzacja i jakie dalekosiężne skutki przyniosła . Dla mnie też kiedyś Balcerowicz był guru i wierzyłem w "niewidzialna rękę wolnego rynku". Do czasu aż przejrzałem na oczy, że służy to tylko garstce bogatych a kopie w tyłek szarego człeka.
Celowo napisałem o MFW bo to pod dyktando tej organizacji przekształcano w Polsce ustrój gospodarczy, wprowadzając w życie tzw. "szokowy skok w kapitalizm". "Szokowa terapia" którą prof. Kołodko nazwał szokiem bez terapii. Autorem tego planu był Jeffrey Sachs i David Lipton, młodzi ortodoksyjni neoliberałowie z USA, w Polsce znany jest on jako "Plan Balcerowicza". Twarzą planu został były pracownik Instytutu Marksiszmu-Leninizmu przy KC PZPR, członek partii robotniczej, Leszek Balcerowicz, który stał się gorliwym neofitą nowego porządku. Dokonano rzezi polskiego przemysłu, likwidując ok 5 mln miejsc pracy, z czego konsekwencjami borykamy się do tej pory w postaci bardzo wysokiego bezrobocia.
Sachs i współpracownicy eksperymentowali (bo nawet sami przyznają, że był to eksperyment) także w Rosji, doprowadzając jelcynowską Rosję do stanu zapaści.
Dlatego tak ważne jest aby Białoruś, kraj silnie uprzemysłowiony bardzo ostrożnie podchodził do doradztwa MFW i Banku Światowego, które dba tylko o interes międzynarodowej finansjery.
Nie chce też aby Białorusini bezkrytycznie podchodzili do polskich reform, które wbrew temu co wbija neoliberalna propaganda, nie do końca się udały.
15.01.2014, 10:43 :: 83.28.255.138

Zbych

Większych głupot nie słyszałem, ale wyjedź na Białoruś czy do banderowców i sobie żyj długo i szczęśliwie. Możesz też do Korei Północnej gdzie wszystkie zakłady i ich gospodarka należy do Korei Północnej, tam nie ma szpiegów z MFW i Banku Światowego (tylko nie pomyl z wasalizowaną i max otwartą na świat Koreą Południową)
15.01.2014, 02:11 :: 87.206.28.44

jabol

@Zbych
Jesteśmy świetnie rozwiniętym krajem, tak bardzo, że prawie 2,5mln naszych rodaków siedzi za granicą i nie zamierza wracać. Bezrobocie w kraju wynosi 13,5% a dominanta placowa (najczęściej płacona pensja) to całe 2200zł brutto czyli jakieś 500$ do łapy. O patologiach naszego rynku pracy nie będę zanudzać.
I to nie chodzi o ruskich szpiegów a tych z MFW i Banku Światowego (dodałbym jeszcze, z Watykanu), którzy położyli wiele lat temu łapę na polskiej gospodarce.
Białorusini, musicie nie dać się zwasalizować Rosji i nie popełniać polskich błędów tzw. transformacji ustrojowej (jeśli kiedyś u was nadejdzie).
14.01.2014, 23:33 :: 86.57.187.169

twoserge

ja kasuje tylko komentarze, ktore nie dotycza tamatu konkretnego watka. Inaczej mowiac - spam. Co do agentow - ci agenci tak czy siak siedza w Polsce, poniewaz IP maja polskie.
14.01.2014, 19:32 :: 85.30.154.253

Ala2

Niektórzy nie dają wiary w istnienie róznych agentów i im podobnych na necie. Ale ja jestem prawie pewna, ze sa tacy. Czytałam w poważnym piśmie, ze np. Łukaszenka miał rozwinac zatrudnienie tego typu ludzi działających na różnych forach.
Ale pewnie nie tylko on, bo nie raz czyta się komentarze, które aż biją w oczy. Sa one przewaznie dosc jednostronne i w istocie swej jednakowe, ale pasuja do wielu tekstów. Itp, itd.
14.01.2014, 08:53 :: 83.28.255.138

Zbych

CHYBA pierwszy raz się ze mną zgodziłeś, bo raczej zawsze moje komentarze kasowałeś :)

Mówię bardzo serio, mam wrażenie, że na Twoim forum w ok.90% są tylko sami ruscy agenci, wystarczy ich komentarze poczytać.
13.01.2014, 23:46 :: 178.124.110.245

twoserge

@Zbych - w ostatnim wpisie nie moge z Toba sie nie pogodzic. Masz racje.
13.01.2014, 23:44 :: 83.28.255.138

Zbych

To wszystkich ruskich szpiegów na tym forum - informuję was, że w ciąg ostatnich 25 lat Polska z samego dna i biedy, jest DZIŚ już 20 miejscu na świecie, wśród najbardziej rozwiniętych i bogatych państw świata.

Przypominam wam ruscy szpiedzy, że 25 lat temu na Białorusi czy u banderowców żyło się i było o wiele lepiej niż u nas :))
13.01.2014, 12:11 :: 91.196.9.130

Zyrtec

Oczywiście nie neguję faktu, że nasi sąsiedzi mają na nas niebagatenych wpływ ale dojrzałe państwo, a za takie chce uchodzić Polska powinno realizować swoje cele.
13.01.2014, 12:10 :: 91.196.9.130

Zyrtec

Alu i Zbychu również jestem zdania, że dzięki demokracji możemy wpływać na sytuację w kraju poprzez wybór partii rządzących. Jeżeli nie spełniają swoich obietnic przy następnych wyborach dostają kopa. Ludzie wybierają i to oni ponoszą współodpowiedzialność za los kraju. Szukanie winnych za sytuację naszego państwa w Moskwie czy Berlinie nie jest dojrzałym podejściem.
13.01.2014, 09:27 :: 83.28.255.138

Zbych

Od 25 lat w Polsce rządzą ci ludzie, na których Polacy głosują i widać tego konkretne efekty. A jak twierdzisz inaczej to pojedź na Białoruś, Ukrainę, Mołdawię itp. :)
12.01.2014, 18:32 :: 85.30.154.253

Ala2

@Zyrtec, no jak to kto cykliści i jeszcze tam jacyś, których nie wypowiem, bo nie będę sie mądrzyć i chwalic. Ale, na pewno nie Rosomack i stąd ta flustracja.
12.01.2014, 14:18 :: 91.196.9.130

Zyrtec

No to kto rządzi w tym kraju zwanym Polską??? Proszę o odpowiedź!
11.01.2014, 23:12 :: 46.204.42.170

Rosomack

@Zbych, 23 lata minęło od komuny w Polsce... powiedziałeś ruskim "good bye Lenin & Russia" i kto rządzi w tym kraju zwanym Polską??? nie mądrz się bo nie masz czego się chwalić...
11.01.2014, 14:33 :: 93.84.14.206

twoserge

@Czernobyl - mysle ze wyladowali by w pierdlu. Za takie flagi, jak i za flagi UE mozna dostac "chuliganke".
11.01.2014, 12:09 :: 178.23.107.38

efes

Te 3 paski mogą też wskazywać na ukrytą opcję niemiecką, która wiadomo z ruskimi teraz współpracuje :)
11.01.2014, 05:24 :: 83.23.63.146

Czernobyl

Ciekawe jaką byłaby reakcja milicji, gdyby rozdawali flagi amerykańskie?
10.01.2014, 23:37 :: 83.28.255.138

Zbych

Gdyby Łukaszenko w wolnych i demokratycznych wyborach nie został wybrany na Prezydenta BY w 1994 a ktoś inny, to dziś Białoruś byłaby w EU i NATO ja Estonia czy Łotwa.

I ruskim, waszym braciom słomianom byście powiedzieli: "Good bye lenin and russia" ?!?!
10.01.2014, 19:42 :: 178.23.107.38

efes

Gdybyś miał zdjęcie Chupacabry z okolic Witebska i obwodu brzeskiego to by było coś - a tutaj tylko facet w dresach z choragiewką (3 paski pomarańcz) a ona ma plecak Adidasa (też 3 paski)
Wróć