Poznaliscie "wybitnego dzialacza"? A to!


Pomyslij 7 razy, zanim cos tu wpiszesz:
 
03.02.2014, 21:15 :: 178.23.107.38

efes

Żeby sobie zapamiętać o tej kanalii:
Opisy tortur stosowanych przez podwładnych Dzierżyńskiego – fW Kijowie na przykład funkcjonariusze upodobali sobie przykładanie do nagiego torsu ofiary podgrzewanej klatki ze szczurem. Zdesperowane zwierzę zębami torowało sobie jedyną drogę ucieczki: przez ciało nieszczęśnika. Na tym jednak kreatywność oprawców się nie kończyła.

Więźniom polewano dłonie wrzątkiem, by potem zedrzeć z nich skórę na „białe rękawiczki”. Innych przetaczano nagich we wnętrzu beczek naszpikowanych skierowanymi do środka gwoździami. Miażdżono czaszki przez stopniowe zaciskanie na nich skórzanego pasa. Przepiłowywano kości. Przykuwano ludzi do desek i wsuwano ich powoli do pieca lub wrzącej wody. Zimą popularne było polewanie wodą na mrozie tak długo, aż katowani nie zamienili się w słupy lodu.

Często uciekano się do tortur psychologicznych. Prowadzono przetrzymywanych na egzekucję, lecz strzelano ślepakami. By wymusić posłuszeństwo, brano zakładników całymi setkami i tak samo całymi setkami ich rozstrzeliwano. Zmuszano do obserwowania tortur i gwałtów na najbliższych osobach. Po wszystkim grzebano niekiedy żywcem.

Źródło:
h t t p ://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/02/03/wszystkie-zbrodnie-feliksa-dzierzynskiego-18/

30.01.2014, 20:32 :: 176.248.254.61

robo

Hrabia Bogdan Maria Wincenty Jaxa-Ronikier twiedzil, ze Feliks Edmundowicz byl nieprzecietnym czlowiekiem. Szkoda tylko, ze skonczyl jako kanalia.
30.01.2014, 11:20 :: 31.61.140.49

efes

Czy pani Frołow to nie jakaś lewacka pisarka próbująca z Feliksa zrobic nam świetego? To stare komuchów tłumaczenie "on chciał dobrze tylko ... tu se wstaw Lenin, Stalin to popsuli". Namordował niewinnych ludzi próbując utopię wprowadzac w ich życie. Zachęcam do filmu rosyjskiego "Żyła sobie baba" - o czasach rewolucyjnych.
29.01.2014, 22:47 :: 93.105.33.216

slawek

W Polsce ukazała się nowa książka "Dzierżyński. Miłość i rewolucja".
Twórca sowieckiej policji politycznej CzeKa, człowiek odpowiadający za śmierć milionów ludzi, miał też oblicze wrażliwego idealisty. O działalności, ale też bogatym i dramatycznym życiu uczuciowym "Żelaznego Feliksa" pisze Sylwia Frołow w książce "Dzierżyński. Miłość i rewolucja".

Ciało Feliksa Dzierżyńskiego nadal leży u wezgłowia Lenina na Placu Czerwonym w Moskwie, a jego portrety nadal wiszą na posterunkach rosyjskiej policji. "Jako człowiek stanowi wielką zagadkę na miarę bohatera powieści Dostojewskiego. Kochał ludzkość zabójczą miłością inkwizytora. W innych czasach i w innym miejscu miałby szansę zostać świętym" - pisze Sylwia Frołow, autorka książki "Dzierżyński. Miłość i rewolucja", która ukaże się 9 stycznia.
Więcej: http ://dzieje.pl/ksiazki/dzierzynski-milosc-i-rewolucja
29.01.2014, 22:03 :: 78.8.84.79

Nick 80

Rosyjski dowcip: Kto jest największym polskim bohaterem narodowym? Dzierżyński. Dlaczego? Żaden inny Polak tylu ruskich nie zabił.
Bardzo ciekawa postać jak tak głęboko zajrzeć w jego życiorys.
Wróć