Zamarzly.


Pomyslij 7 razy, zanim cos tu wpiszesz:
 
05.02.2014, 13:45 :: 31.61.140.71

efes

Tak sobie przypomniałem ,żeby uzupełnic:
1) "symboliczna opłata" - to 2 butelki wódki - jedna dla kierowcy a druga dla koparkowego
2) Komisja była zwołana bo byłem pierwszym klientem w historii który chciał oficjalnie cos zatatwic - reszta społeczeństwa patrz pkt 1. Kierownik nie wiedział jak postąpic
3) W PL taką sprawę załatwiasz w 15 min, w BY nieoficjalnie 2h - czyli jak złapiesz transport, a oficjalnie hmmm - zależy jak dni tygodnia się ułożą, czy trafisz na odpowiednie godziny - nam zabrało to 7 dni roboczych.
30.01.2014, 16:25 :: 178.23.107.38

efes

Wywrotka....
Opowieść o zakupie żwiru.
Potrzeba wywrotkę żwiru. Miejscowi mówią zatrzymaj jadącą ciężarówkę i za 2 godziny będziesz mieć żwir za symboliczną opłatę. Ale nie - my chcemy oficjalnie - bo za duże ryzyko dla innostranca. Idziemy więc do państwowej firmy budowlanej i mówimy: chcemy kupić, potrzebny rachunek - jaka cena. Gośc drapie się w głowę. Odpowiedź: u nas załatwia się to inaczej - napiszcie podanie. Komisja zbierze się w środę i będzie odpowiedź. Komisja zatwierdziła pozytywnie sprzedaż żwiru. Super - gdzie płacę? Żeby zapłacić musicie jechać do miasteczka X i tam jest kasa. Z kwitem przyjedźcie. Zapłacone - można odbierać towar. Ale jak? Nie mam wywrotki. A wywrotkę wypożyczycie? Tak - ale musicie napisać podanie......(itd)
Raz trzeba to przeżyć a potem już mniej więcej wiadomo czego się spodziewać.
Dodam tylko że uprzejmy Pan kierownik powiedział żeby podanie było o piasek (tańszy) a on załatwi że załadują żwir (droższy). Porada bezinteresowna.
Wróć